Външната топлоизолация вече е един от основните незаменими строителни процеси, както при изграждането на нови сгради, така и при саниране на стари сгради. Полагането на топлоизолация е сред най-добрите решения за намаляване потреблението на енергия и намаляване на разходите за охлаждане или отопление. Качествената топлоизолация възвръща средствата ви за 3-4 години, а след това Вашата инвестиция Ви допринася за икономия в бъдеще от сметките поне за 30-40 години!
Следваща страница Следваща страницаЗащо е необходимо да се топлоизолират сградите?
Спестявате от разходи за енергия
- Спестявате пари, защото използвате по-малко енергия за отопление през зимата или за охлаждане на дома Ви през лятото. В еднофамилна къща без топлоизолация, до 40% от топлинните загубисе осъществяват през стените й.
Осигурявате здравословен климат във Вашия дом
- Поддържане на оптимална температура в домашните помещения през всеки сезон. Фасадната топлоизолация Ви осигурява комфорт както през суровите зимни дни, така и през летните горещини.
Наслаждавате се на топлина и уют
- Повече комфорт за Вас и Вашето семейство. Предлаганите от нас системи гарантират топлина във Вашия дом през студените дни. Топлоизолацията регулира температурата на стените на сградата. Радвате се на красив и атрактивен облик на Вашата фасада. Външният вид винаги има значение. Топлоизолацията придава на всяка сграда индивидуален, приятен за окото външен вид.
Радвате се на красив и атрактивен облик на Вашата фасада
- Външният вид винаги има значение. Топлоизолацията придава на всяка сграда индивидуален, приятен за окото външен вид. Изберете любим цвят и се наслаждавайте на мястото, където се чувствате най-добре - Вашият дом.
Повишавате стойността на Вашия имот
- Подобрена енергийна ефективност. Топлоизолираните сгради се класифицират като сгради с по-ниска консумация на енергия, което повишава пазарната им стойност.
Предпазвате околната среда
- По-ниска консумация на изкопаеми горива. Знаете ли, че отопляването на сгради без топлоизолация води до отделянето на до 35% от въглеродните емисии в глобален мащаб. Чрез по-ниска консумация на енергия всеки един от нас допринася за опазването на околната среда.
- Важно свойство на външните стени е те да натрупват топлинна енергия и да предотвратяват резки температурни колебания между външната и вътрешната част от сградата. Външните стени без топлоизолация изстиват много бързо, докато в аналогичния вариант имаме трайно затопляне и съхраняване на енергията - основното предимство на външаната топлоизолация. За оптимален ефект е желателно доброто комбиниране на тухли с добри изолационни показатели плюс монтажа на топлоизолация с предварително изчислена минимална дебелина на топлоизолационния материал, предвидена според конкретното местоположение на обекта. Очаква се в близко бъдеще при цялостно саниране/ цялостна топлоизолация и последващо енергийно сертифициране на сградите, да бъде възможно само при спазена минимална дебелина на топлоизолационния лист, от порядъка на 12-20см, както вече е в някои от равитите европейски страни.
Полагането на топлоизолация и цялостно саниране са една от основните мерки за:
- Намаляване на енергийните разходи
- Постигане на здравословна среда в жилището
- Подобряване на микроклимата в сградата
- Изграждане на напълно нов екстериор
- Намаляване на вредните емисии въглероден диоксид (CO2)
Ние ви предлагаме информация за техническите предимства и характеристиките на основните използвани материали и системи за топлоизолация. За професионален монтаж трябва да се използват топлоизолационни материали, които са подходящи за съответния обект и да бъдат съобразени дебелината, плътността и производителя на материала изолатор, както и консумативите към фасадата. Предлагаме Ви няколко основни варианта за топлоизолация, с включени качествени и сертифицирани продукти. Възможно е и комбиниране на различни материали от предложените варианти. Качествен монтаж на добри цени.
Предлагаме Ви най-добрите системни варианти:




- Фасаден Стиропор EPS-F
- Каменна вата Baumit / Weber.
- BaumitWeberLicataLicata
- Топлоизолация Фасаден Стиропор EPS-F
Включва използването на: строителен стиропор с подходяща фасадна плътност около 15кг/м3. Дюбели за бетон и тухла. Лепила и шпакловки на Baumit, Weber, Боро. Стъклофибърна или стъклотекстилна армираща мрежа 145гр. За крайно покритие предлагаме богат избор на мазилки - мазилки на циментова основа, полимерни, силикатни и силиконови мазилки, както и подходящия грунд към тях. Системата за топлоизолация Фасаден Стиропор EPS-F е много изгоден вариант откъм ценова гледна точка. Този продукт е създаден по природосъобразен и екологичен начин. Качествата му като отличен материал за саниране на сгради и външна топлоизолация го правят често използван. Пенополистиролът (научното име на стиропора) се произвежда от полистиролови гранули, които под високо налягане и гореща пара експандират (раздуват се) след което се формоват на желаните размери и плътност за конкретната топлоизолация. Най-широко разпространени са листа с размер от 10 до 100 мм (за направата на топлоизолация на фасади) и по големи дебелини в зависимост от конкретното предназначение. Стиропорът дължи топлоизолационните си качества благодарение на затворения въздух в гранулния си състав. Гранулите на стиропора съдържат само 2 % полистирол в състава си, останалите 98% са въздух. Главното за качествената топлоизолация е топлоизолационния продукт да „диша“. Парите образуващи се от вътрешната страна на стената трябва свободно да преминават навън в околната среда. Така попадналата или съдържаща се влага постепенно се изпарява в околната среда, като се намалява риска от замръзване през студените зимни дни и последващото нарушаване цялостта на топлоизолационната система. Това качество на стиропора е изключително важно при новопостроени сгради, където строителната конструкция съдържа много строителна влага.
Tоплоизолация Каменна вата - Baumit / Weber
Това е една от най-престижните топлоизолационни системи не само в България, а и в Европа. Масово е използвана в повечето развити европейски страни, като система с вложени в себе си изключително дълготрайни консумативи с огромен топлоизолационен ефект. Системата е иновационна и се предлага единствено в интегрираните системи на Baumit и Weber. Изолационния материал каменна вата е произведен от Rockwool. При реализирането на топлоизолация с каменна вата не трябва да се допуска използването на материали, които не са създадени конкретно за система с каменна вата. Трябва да се влагат лепила и шпакловки или лепило-шпакловъчни смеси, дюбели, стъклотекстилна мрежа, грунд и силикатна (за предпочитане) или полимерна мазилка на Baumit или Weber - и двата производителя имат конкретни системи за каменна вата, които изпълняваме. Преди започване на лепенето на каменната вата е необходимо плочите да бъдат обмазани с лепилен слой (около 1мм). След изсъхването му следва лепенето - осъществява се на рамково -точкова схема (при отклонение на фасадите по хоризонтала и вертикала под 2 см). Важна стъпка е дюбелирането. В ситемата на Weber дюбелите са с набивен метален пирон, в тази на Baumit се използват STR-U дюбели с метален винт. Разположението им винаги трябва да бъде по схема W-дюбелиране, което е средно по 6 бр. дюбела на кв.м. Каменната вата е специфичен материал, който изисква по-специфично полагане на шпакловката. Първо имаме изравняваща шпакловка без армираща мрежа, а след изсъхването на първия слой се полага втори, вече армиращ слой със стъклотекстилна мрежа. Задължително е изсъхването и на втория пласт шпакловка, преди грундирането. Мазилката трябва да бъде силикатна или полимерна, за да бъде гарантирана отличната водонепромокаемост и добрата паропропускливост.
Строителните процеси, с които постигаме цялостно саниране на сгради и саниране на къщи включват в себе си комплекс от строителни решения обхващащи сградата от нейния покрив и фасада, до всички инсталации и прозоречни системи. С новите технологии получаваме отлични резултати. В санирането на сгради е изключително важно да се отделят средства и мисъл за една разумна инвестиция във фасадата, покрива, както и всички архитектурни елементи, от които се губи топлина през зимата.
Една система за саниране на сгради е проектирана с интегрирани материали, които да се допълват и образуват здрава, красива и ефективна фасада, която изпълнява няколко важни функции:
- топлоизолация
- защитна функция от различните метеорологични условия
- естетическа функция
Кога е дошло време за саниране на сградата Ви?
- По сградата има опасни падащи участъци – мазилки, балкони и др.
- Конструктивното състояние на фасадата е лошо, с напукана или липсваща мазилка.
- Плащате прекалено високи сметки за отопление и климатици, а реално не усещате топлината за която плащате.
- Имате проблеми с теч или влага в помещенията от сградата.
- Имате проблем с плесента и мухъла.
- Решили сте да обновите дома си и да повишите неговата цена.
Ако вече сте решени да санирате на сградата, съветваме ви да прецените няколко важни неща:
Не жалете средства за дебелината на изолационния материал, неговия производител и състав - стиропор, неопор, каменна вата и т.н. Това е само една трета от разхода за цялата система топлоизолация. При всички случаи ще платите за останалите консумативи, материали, разходи по скеле, ако има такова, както и цената за труд. А точно тази една трета от цената на системата за саниране на сгради ще ви топли през зимата.